недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фалсификувала илјадарки, заработила кривична

iljada-denari

Последни вести

Кумановка заработи кривична пријава од СВР Штип поради фалсикување на пари.

Имено, 18 годишната С.Ц. пред три дена во дискотека во Штип платила со фалсификувана банкнота од 1.000 денари.

Делото е пријавено од страна на вработена во дискотекака, а по извршеното вештачење од полициските службеници, потврдено е дека банкнотата е фалсификат.

Најчитани вести