сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФОТО: Фалсификувани пари кружат низ Македонија

Фалсификувани пари кружат низ Македонија, а најмногу во промет кружат банкноти од 500 денари

Фалсификувани пари кружат низ Македонија

Фалсификувани пари кружат низ Македонија

Поврзани вести

Фалсификувани пари кружат низ Македонија, а најмногу во промет кружат банкноти од 500 денари.

Според фотографиите до кои дојде „еМагазин“, банкнотите тешко може визуелно да се препознаат од обичните граѓани, па и од трговците.

petsto-2

Фалсификувани пари кружат низ Македонија

Фалсификуваните банкноти може да…

Најчитани вести