среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Family Box- најдоброто за целото семејство

Најатрактивните услуги во еден пакeт - најбрзиот интернет за дома, најдобрата телевизија MaxTV и два постпејд броја со неограничени разговори кон сите мрежи и неограничен интернет

DSC_2502 (1)

Поврзани вести

Family Box е комбинација од најатрактивните мобилни и фиксни услуги на една сметка. За месечна претплата од 1999 денари вклучени се најбрзиот интернет за дома, најдобрата телевизија MaxTV со над 80 ТВ канали и два постпејд броја со неограничени разговори кон сите мрежи и неограничен интернет.

„Ова е првата интегрирана понуда на пазарот и е одговор на сите комуникациски потреби на едно семејство. За прв пат се нудат и телефонија и интернет и МaxTV во еден пакет и тоа неограничени. Нашите корисници го заслужуваат најдоброто, а Family Box е најдоброто на едно место, на една сметка и по одлична цена“ – изјави Жарко Луковски, Главен извршен директор на Т-Мобиле, Македонија.

Понудата е достапна за сите нови и постоечки корисници на Т-Mobile и T-Home со договор за лојалност.

Корисниците на пакетот можат да купат и телевизор на рати коj ќе се плаќа преку месечната сметка, а со секој од вклучените постпејд мобилни броеви да изберат и смартфон или таблет по многу поволна цена.

Освен овие поволности корисниците кон пакетот може да приклучат и дополнителни постпејд и припејд картички по потреба, а со секоја дополнителна SIM картичка може да се склучи договор за Доверба за мобилен апарат или таблет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести