среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Фантастична атмосфера на Ла Бомбониера

boca river

Поврзани вести

Многу често фудбалските фанови на овие простори знаеле да направат исклучителна атмосфера на стадионите, особено на оние големи дерби натпревари, истото се случува и ширум поголемите европски лиги, но кога е во прашање “фештата” на стадионите, еден натпревар во светот секогаш предничи пред останатите…

Изминатава ноќ аргентинските Бока Јуниорс и Ривер Плата се сретнаа во Купот на Јужна Америка и одиграа без погодоци во едно од најголемите светски дербија, но она што е поважно е спектакуларната атмосфера на Ла Бомбониера која ја направија навивачите.

Најчитани вести