вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фарина: КФОР гарантира безбедност на сите на денот на изборите

kfor

Поврзани вести

Командантот на КФОР, италијанскиот генерал Салваторе Фарина изјави дека КФОР ја гарантира сигурноста на сите граѓани на Косово на денот на изборите.

Тој додаде дека војниците на КФОР се стационирани пред еден од избирачките центри на Северна Митровица при што додаде дека ја гарантира безбедноста и дека соработуваат со полицијата на Косово и ЕУЛЕКС.

Избирачките места се отворени во седум часот утринава, а ќе се затворат во 19 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести