петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 33

Фармацевтите се уште во игра за ЛШ

Bayer

Последни вести

Со минималниот но сосема заслужен триумф од 2:1 кој го забележаа во дуелот против секогаш незгодниот тим на Херта од Берлин, фудбалерите на Баер од Леверкузен ја прекинаа губитничката серија и останаа во игра за четвртата позиција на табелата која ганатира настап во последното квалификациско коло од Лигата на шампиони.

Последниот неделен натпревар од 30. коло во германската Бундес лига, дуелот помеѓу екипите на Хофенхајм и Аугсбург заврши со сигурен триумф на домаќинот од 2:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести