сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 36

Фатална привлечност: Седум неодоливи работи за мажите

Мирисот на крема или парфем е пријатен, но мирисот на кожа е нешто сосема поинакво, нешто посебно.

Фатална привлечност: Седум неодоливи работи за мажите

Фатална привлечност: Седум неодоливи работи за мажите

Поврзани вести

Кога зборуваме за убавина и привлечност, мажите и жените имаат целосно различни сфаќања.

Одговорите на мажите на прашањето што ги привлекува кај жените можете поприлично да ве изненадат.

1. Кога жената убаво оди

Облеката може да ги привлече мажите, но елегантниот женски од може да го победи и најкраткото мини здолниште или пантолони.

2. Природниот мирис на нејзината кожа

Мирисот на крема или парфем е пријатен, но мирисот на кожа е нешто сосема поинакво, нешто посебно.

devojka-lezi-1421079431-53377

3. Кога ќе те погледне жена (подолго од две секунди)

Има нешто посебно во женскиот поглед. Погледот кој трае нешто подолго е всушност знак дека сте заинтересирани, а на него тоа му претставува неверојатен комплимент и предизвик.

4. Нејзиното лице кога ќе се разбуди

Верувале или не, поспаното лице и милиот поглед украсен со насмевка е нешто што неверојатно го привлекува заљубениот маж.

5. Несредена коса

И додека сите ние постојано се трудиме нашата коса да изгледа беспрекорно, тие тоа никогаш нема да го приметат. Но, кога ќе се разбудите и кога сте целосно природна со сите свои мани и добри страни, тоа ќе го примети.

budenje-1420899628-53287

6. Кога постојано се смеете

Веселата, достапната и позитивна личност е магнет за мажите. Насмевката е едно од најјаките женски трикови кои „палат“ кај секој маж.

7. Пеги на лицето

Пудрата е совршена за прикривање и на најситните неправилности на лицето. Но, ако мислите дека вашиот совршен тен ќе го привлече се лажете. Пегите на лицето, како и несовршените ситници мажите ги сметаат за неодоливо.

Најчитани вести