четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Фатен битолчанецот кој запали три автомобили и ограби црква

Приведен битолчанецот кој направи хаос низ градот, ограби црква и опожари три автомобили.

mvr

Поврзани вести

Битолачанецот кој ограби црква и запали три автомобили во градот конечно падна во рацете на полицијата.

Според Министерството за внатрешни работи соопшти дека е поднесена кривична пријава против 51-годишниот Н.Т. кој ја ограби цркавата Света Богородица и подметна пожар во три автомобили.

Пријавениот на 22 јануaри украл два крста од цркавата, на ноќта помеѓу 29 и 30 јануари на три локации во Битола, пподметнал пожари на три автомобили , при што причинил материјална штета од околу 130.000 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести