Македонија,Крими хроника

Фатен педофил кој силувал момче во Дебар

Притвор за постар дебарчанец кој силувал 14-годишно момче.

Четиринаесет годишно момче било жртва на 62-годишен педофил од Дебар. Според информациите од Министерството за внатрешни работи против Ќ.И. од Дебар е поднесена кривична пријава бидејќи од 21 до 28 феврури силувал 14 годишно момче од Дебар

Монструмот и покрај покажаното спротивставување  го обљубил малото момче. На пријавениот му е одредена мерка притвор во траење од 30 дена.