четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фатен разбојникот кој ја ограби пошта на Бит Пазар

Поврзани вести

Полицијата го расчиси вчерашното разбојништво кога во утринските часови беше ограбена филијалата на „Македонски пошти“ на Бит Пазар.

Станува збор за 31 годишниот скопјанец Љ.А. кој во поштата влегол маскиран и заканувајќи им се на вработени одзел околу 80.000 денари.

Дел од украдените пари биле пронајдени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести