четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Фатен струмчки арамија кој пет месеци крадел пари, накит и телефони

Фатен струмички арамија кој со крадење си заработил половина милион денари.

g_kradec

Поврзани вести

Фатен арамијата од Струмица кој ограби 16 куќи одземајќи се’ што е вредно, пари, накит, мобилни телефони и документи.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, струмичката полиција го привела 22-годишниот Д.С. кој од август од декември ограбил 16 куќи.

Арамијата се товари за сторени 11 кривични дела „тешка кражба“, три кривични дела „тешка кражба“ во обид и две кривични дела „кражба“. Тој со насилно кршење на врати и прозорци, како и преку отворена врата од тераса влегувал во куќите од каде одзел паричници и чанти во кои имало денари, девизи, лични документи, златен накит и мобилни телефони. Со кражбите Д.С. „заработил“ 545.500 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести