вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Фатен уште еден тетовски инкасант што крадел на патарина

Тетовски инкасант парите од патарините си ги земал за сабе.

patarina

Поврзани вести

Полицијата фати уште еден инкасант на патарина во Тетово наместо фискални давал бели ливчиња, а парите си ги ставал во џеб.

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, 27-годишниот Л.И. од Тетово си заработи кривична пријава бидејќи ја злоупотребил својата службена должност и овластувања.

Пријавениот во октомври, повеќе пари, при наплата на патарина на патнички возила наместо фискални билети давал бели ливчиња. Исто така еден ист фискален билет кој не бил подигнат го давал на друго возило, притоа паричните средства од наплатата ги задржувал за себе.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести