четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 49

Фатени беровци кои за три години украле околу 2,5 милиони денари

Три години ограбувале фирми, куќи, викенд куќи, продавници, трафостаници, возила од каде одзеле електромотори, бакарни алати, акумулатори, техничка стока, радиатори, сообраќајни знаци, моторна пила, прехранбени производи и пари.

lisicipritvor

Поврзани вести

Во рацето на правдата конечно паднаа двајцата беровци кои со крадење во последниве три години „заработиле“ околу 2,5 милиони денари.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се приведени 33-годишниот Б.М. и четири години помладиот Е.А., двајцата од Берово кои се товарат за сторени 12 кражби во последниве три години.

Искусните крадци „оперирале“ на подрачјето на Берово и со употреба на сила и подесен алат извршиле тешки кражби во фирми, куќи, викенд куќи, продавници, трафостаници, возила од каде одзеле електромотори, бакарни алати, акумулатори, техничка стока, радиатори, сообраќајни знаци, моторна пила, прехранбени производи и пари, стекнувајќи се со противправна имотна корист од 2.403.150 денари.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести