сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Фатени четворица арамии кои краделе низ Струмица

Четворица арамии кои цел месец оперирале на подрачјето на Струмица конечно паднаа во рацете на правдата.

g_kradec

Поврзани вести

Полицијата приведе арамии кои краделе во куќи, станови, патнички возила и цркви низ Струмица.

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека се приведени четири лица, Ш.М.(25), А.А.(24), Н.Н.(35) од Струмица и Џ.А.(30) од Радовиш кои сториле 11 тешки кражби и две кривични дела „кражба“.

Пријавените во текот на ноември на подрачје на Струмица  краделе во куќи, станови, патнички возила и цркви, при што одзеле денари, евра, швајцарски франци, мобилни телефони, златен накит, ловна и воздушна пушка, камери и 13 бакарни казани, а украдениот златен накит подоцна го продавале во златари во Струмица.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести