сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 2

Фатени како консумираат хероин во хотелска соба

На масата биле забележани повеќе нагорени фолии со траги од кафеава материја и две помали најлонски кеси со траги од кафеава материја, а по вештачењето на нив било утврдено присуство на хероин.

полиција1

Последни вести

Дебарец на возраст од 21 година, на 26 јануари бил затекнат во еден хотел во Струга заедно со Б.И. (33) од Струга и Д.Б. (21) од Дебар, која претходно ја изнајмил по што ги повикал двајцата пријатели да консумираат хероин.

„Поседувајќи квалитетни оперативни информации за можната средба, полициските службеници ги следеа движењата на пријавениот Е.К. и двајцата негови пријатели, инаку, познати наркозависници. Откако беше забележано нивното влегување во хотелот во Струга, оперативците за борба против дрога, влегоа во хотелската соба и во видно зачадената просторија, ги затекнаа трите лица при консумирање на опојната дрога хероин“, соопшти СВР Охрид.

На масата биле забележани повеќе нагорени фолии со траги од кафеава материја и две помали најлонски кеси со траги од кафеава материја, а по вештачењето на нив било утврдено присуство на хероин.

Најчитани вести