сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Фатени шест лица кои илегално ја преминале границата од Грција кон Македонија

granica-500

Последни вести

Шест лица од кои двајца државјани на Италија и четири државјани на Авганистан сите без документи, биле откриени вчера на местото викано „Железнички мост“.  

Како што соопштува МВР, лицата илегално ја преминале државната граница од Р.Грција кон Р.Македонија.

Сите лица се приведени и извршен е раговор со истите. Се преземаат мерки за целосно документирање и расчистување на настанот.

Најчитани вести