вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 61

ФБИ: Исламска Држава може да произведе оригинални сириски пасоши

siriski-pasoshi

Поврзани вести

Исламска Држава поседува најмалку една машина за печатење на оригинални сириски пасоши и големо количество документи без лични податоци. Ова го објави директорот на ФБИ Џејмс Коми, кој навел дека со таквите патни исправи терористите може да се инфилтрираат меѓу бегалците, пренесува Б92.

Разузнавачките служби се доста загрижени по сознанието дека ИД има можност да произведе пасоши што се идентични со оригиналните. Тоа е голем проблем, наведува Коми.

ФБИ: Исламска Држава може да произведе оригинални сириски пасоши

ФБИ: Исламска Држава може да произведе оригинални сириски пасоши

Овие информации…

Најчитани вести