среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

ФБИ уапси еден од најбараните криминалци

ФБИ фати еден од најбараните криминалци

JuanEliasGarcia-420x470

Поврзани вести

Власта во Никарагва соопшти дека е упасен Хуан Елијас Гарсија, член на салвадорската банда кој се наоѓа листата на ФБИ за 10 најбарани бегалци.

Американската полиција го бараше Гарсија за убиство на 19-годишна Њујорчанка и нејзиниот двегодишен син во 2010 година.

Гарсија има 21 година е познат член на моќната улична банда.

Тој е приведен во престолнината на Никарагва.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести