петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Федерер доби машки близнаци

feder

Поврзани вести

Семејството на поранешниот светски тениски рекет број еден Швајцарецот Роже Федерер е зголемено за два нови члена, односно близнаците Лени и Лео. Сопругата на Федерер, Мирка, на свет донесе две машки деца, а тоа беше и причината поради која Швајцарецот во последен момент го откажа настапот на мастерсот во Мадрид.

„Мирка и јас сме неверојатно среќни што можеме да ве информираме дека се родија Лео и Лени,” објави Федерер на својот Твитер профил со што и официјално ја потврди информацијата на швајцарските медиуми.

Рожер и Мирка имаат и две ќерки кои исто така се близнаци и се родија пред четири години.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести