петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Федерер го освои Мастерсот во Шангај!

roger-federer

Поврзани вести

Роџер Федерер го совлада Жил Симон во финалето на Мастерс-турнирот во Шангај и со тоа го освои овој Мастерс. На двата добиени сета со 7-6, стигна до трофејот во Шангај.

Федерер со враќањето на овој турнир и со победата се искачи на второто место на АТП листата, на местото на Рафаел Надал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести