петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Лош старт за Диего Лопез во Милан

lopez

Поврзани вести

Диего Лопез, кој замина од Реал Мадрид со образложение дека не сака да ја „грее“ клупата бидејќи е најдобар во тимот, дебитираше на најлош можен начин за својот нов тим, Милан.

Милан загуби од Валенсија со 2:1 на пријателски меч одигран на „Местаља“, а веќе во 18-тата минута Лопез прими гол од речиси 40- метри, а овој гол беше дело на Пако.

Вториот гол за Валенсија го постигна Де Паула во 38-та минута, додека за Милан прецизен од слободен удар беше Јапонецот Хонда во 27-та минута.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести