четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 43

Федерер и Мирка повторно чекаат близнаци ?

images

Поврзани вести

Поранешниот  светски тениски рекет број еден Швајцарецот Роже Федерер и неговата сопруга Мирка ,повторно ќе добијат близнаци, објавија швајцарските медиуми. Федерер и Мирка, на крајот од минатата година открија дека  повторно ќе станат родители , а наводно по втор пат ќе добијат близнаци , овој пат момчиња, открил член на семејството Федерер.

Информацијата се’ уште не е официјално потврдена, а наводно шансите повторно да добијат близнаци се многу мали.

Медиумите во Швајцарија потсетија и дека во 2009 година, кога Федерер ги доби близначките,  бил многу успешен на теренот . Го освои Ролан Гарос за прв пат во својата кариера , а потоа и Вимблон со што го помина Пит Самрас  по бројот на освоени титули од големите турнири . Со огледа на стартот на 2014 година , навивачите веруваат дека би можел да ја повтори сезоната од 2009 година.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести