петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Федерер и Вавринка ќе играат за титулата во Монте Карло

Федерер за титулата во Монте Карло ќе игра со сонародникот Станислав Вавринка, кој во првото полуфинале беше подобар од Шпанецот Давид Ферер со 6:1, 7:6.

federer-monte-karlo-615x400

Поврзани вести

Швајцарецот Роже Федерер се пласира во финалето на мастерс тенискиот турнир во Монте Карло, откако во полуфиналето го елиминира бранителот на титулата Србинот Новак Ѓоковиќ со 7:5, 6:2
Федерер за титулата во Монте Карло ќе игра со сонародникот Станислав Вавринка, кој во првото полуфинале беше подобар од Шпанецот Давид Ферер со 6:1, 7:6.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести