четврток, 17 август 2017  |  Вести денес: 18

Федерер и Надал ќе играат на Австралија Опен, Азаренка и Карловиќ се откажаа

Роџер Федерер и Рафаел Надал потврдија пред јавноста дека се подготвени за настап на Отвореното првенство на Австралија и за почетокот на новата сезона.

федерер

Поврзани вести

Двата најтрофејни тенисери на сите времиња Федерер и Надал го потврдиле своето учество, а Викторија Азаренка и Иво Карловиќ се единствените од ТОП 100 на АТП и ВТА листата кои го откажале учеството.

Федерер ќе игра на Хопман купот, а Надал новата сезона ќе ја започне на АТП турнирот во Бризбејн.

Најчитани вести