вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Федерер обезбеди 1/4 финале на УС Опен

federerepa_2792540b

Последни вести

Роже Федерер се пласираше во четвртфиналето на УС Опен со победата над Шпанецот Роберто Баутиста во три сета – 6-4,6-3,6-2.

Федерер лесно славеше на првиот дуел во кариерата со Баутиста кој е 17-ти носител во Њујорк. Во следната рунда петкратниот шампион на УС Опен ќе се сретне со Гаел Монфилс кој беше подобар од Григор Димитров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести