петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Федерер по десетти јубилеен пат е избран за најфер тенисер

Рожер Федерер прослави мал јубилеј, откако по десетти пат во својата кариера е прогласен за најфер тенисер во светот.

federer

Поврзани вести

Швајцарецот ја освои наградата “Стефан Едберг” која секоја година му се доделува на најкоректниот тенисер. Покрај колегите, и навивачите го избраа за најфер тенисер.

Федерер наградата ќе ја прими на завршниот Мастерс во Лондон, пред мечот со Милош Раониќ.

Инаку, покрај Федерер награди добија и Енди Мареј (награда за хуманост), Борна Чориќ (идна ѕвезда) и Роберто Баутиста-Агут (најмногу напредувал).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести