вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Федерер против Раониќ во полуфиналето во Синсинати

1408149687620_wps_1_Roger_Federer_of_Switzerl

Поврзани вести

Роже Федерер го доби полуфиналниот дуел со Енди Мари на турнирот во Синсинати, славејќи со 6:3 и 7:5 во двата сета.

Откако го загуби првиот сет, Мари во вториот поведе со 4:1, но потоа Федерер уште еднаш докажа зошто е еден од најдобрите во историјата на тенисот, освојувајќи шест од последните седум гема во мечот. Во полуфиналето Федерер ќе се сретне со Милош Раониќ, кој со 6:0 и 6:1 експресно го совлада Италијанецот Фабио Фоњини, со што ќе гледаме реприза на нивниот полуфинален дуел од Вимблдон.

Во другите четвртфинални мечеви, Жулиен Бенето го исфрли освојувачот на Отвореното првенство на Австралија, Стан Вавринка, добивајќи го во три сета (1:6, 6:1, 6:2), додека Томи Ребредо кој направи сензација со елиминацијата на Ѓоковиќ, сега загуби од Давид Ферер со 6:4, 3:6 и 6:3.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести