недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фелер: Глупаво е да се загуби со 4:0

feler glupavo e da se zagubi

Поврзани вести

Виндо изнервиран и максимално разочаран од срамниот пораз во првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на шампиони, спортскиот директор на германскиот бундеслигаш Баер од Леверкузен, Руди Фелер по натпреварот против ПСЖ изјави дека „фарамцевтите” делувале многу глупаво во сите 90 минути.

„Тешко ми е да го коментирам овој натпревар, но можам да кажам дека ме боли овој тежок пораз. Не е страшно да се загуби од тим каков што е ПСЖ, но глупаво е да се загуби со убедливи 4:0 и тоа на домашен терен. Делувавме многу глупаво. Мора да поправиме финалната слика, мора подостојно да се простиме од Лигата на шампиони”, изјави Фелер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести