вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фелипе Маса може да се опушти – во семејството има достоен наследник

Бразилскиот Ф1-возач Фелипе Маса не треба да се грижи околу тоа кој ќе го замени кога ќе замине во пензија затоа што неговиот син покажа неверојатен талент за возење.

Фелипе Маса и неговиот достоен наследник

Фелипе Маса и неговиот достоен наследник

Поврзани вести

Фелипињо, кој за повеќе од еден месец ќе наполни шест години во домот на семејството Маса покажа дека ќе биде врвен возач и дека ќе го наследи тато.

Фелипе прикачи видео на социјалната мрежа “Инстаграм” како неговиот син вози низ куќата кое доби куп “лајкови”.

Најчитани вести