вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фелпс се враќа во базенот на 24 април

felps

Поврзани вести

Најуспешниот пливач во историјата на Летните олимписки игри, Американецот Мајкл Фелпс, официјално, се враќа во базенот и повторно ќе се натпреварува, откако претходно се повлече од активното пливање.
Првиот свој настап ќе го има на митингот во Меса, што ќе се одржи од 24 до 26 април.

„Тој е физички подготвен за враќање на патеките. Останува да видиме какви резултати ќе постигне, иако ова е само една мерна станица. Главната цел е настапот на ЛОИ во Рио де Жанеиро, изјави неговиот тренер Боб Бауман.

Мајкл Фелпс во август треба да учествува и на Државното првенство на САД, каде најдобро ќе се види дали може повторно да се врати во некогашната врвна натпреварувачка форма.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести