среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Феникс по секоја цена сака да го задржи Бледсо – му понудија најбогат договор

bledsoe

Поврзани вести

Талентираниот Ерик Бледсо, ќе може да настапува за својот клуб Феникс „Санс“ и оваа натпреварувачка кампања.

Преостанатите тимови го канеа во своите редови, како и да е, медиумите тврдат дека челниците на составот од Аризона му понудиле богат договор.

Менаџерот на „Санс“, Рајан Мекдонау, истакна дека Бледсо заслужува да биде ценет поради одличниот талент и квалитетот со кој што може да се пофали.

Феникс на својот член му нуди 50 милиони долари, што е подобро од договорите со кои што Бледсо беше на мета на преостанатите клубови.

Пред се, најзаинтересиран за овој млад ас беше составот на Минесота „Тимбервулфс“.

Бледсо, кој настапувал во Градот на Ангелите, во Феникс може да се пофали со просечен сезонски ефект од 18 поени и 6 додавања на дуел, поради што тимот е задоволен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести