сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 17

Фердинанд ќе пресече на крајот од актуелната сезона

Во овој момент не можам да дадам одговор на прашањето дали ќе играм фудбал и во следната сезона, вели Фердинанд

ferdinand

Поврзани вести

Централниот дефанзивец на актуелниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд откри дека на крајот од актуелната сезона ќе ја донесе толку очекуваната одлука дали и понатаму ќе биде дел од фудбалскиот свет или ќе стави крај на богатата професионална кариера.

“Во овој момент не можам да дадам одговор на прашањето дали ќе играм фудбал и во следната сезона. И кога ќе ставам крај на мојата богата кариера, јас се гледам како дел од фудбалскиот свет. Можеби за неколку години, ќе бидам и менаџер на некој клуб кој се натпреварува во англиската Премиер лига”, изјави поранешниот репрезентативец на Англија кој на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести