четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ферер по 15 – години го отпушти тренерот Пилес

ferer

Поврзани вести

Шпанскиот тенисер Давид Ферер по 15 години, ја прекинува соработката со тренерот Хавиер Пилес.

-Пред неколку дена ја прекинав соработката со мојот тренер Пилес. Тажен сум зашто имавме семеен однос. Ја прекинавме соработката, иако немавме лични проблеми. кусо изјави Ферер.

Пред стартот на новата натпреварувачка сезона голем број тениски имиња ги сменија тренерите. Србинот Новак Ѓоковиќ почна соработка со Борис Бекер, Кеи Нишикори го ангажираше Мајкл Ченг, а Марин Чилиќ повторно ќе работи со Горан Иванишевиќ.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести