четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ферер славеше на турнирот во Куала Лумпур

Шпанскиот тенисер Давид Ферер го освои турнирот од серијата 250 во Куала Лумпур, Малезија.

Давид Ферер го освои турнирот во Куала Лумпур - во финалето славеше против Фелисијано Лопез

Давид Ферер го освои турнирот во Куала Лумпур - во финалето славеше против Фелисијано Лопез

Поврзани вести

Ферер во вчерашното финале беше подобар од сонародникот Фелисијано Лопез со 7:5 и 7:5 по сетови.

Во своето 50-то финале, Ферер ја освои својата 25-та титула во кариерата. Искусниот тенисер сезонава освои вкупно освои четири турнири, а освен Кула Лумпур претходно славеше во Доха, Акапулко и Рио.

Најчитани вести