петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Фергусон: Ван Гал е правиот човек за Јунајтед

lui alex

Поврзани вести

Легендата на Манчестер Јунајтед, Сер Алекс Фергусон, нагласи дека новиот тренер на “црвените ѓаволи”, Луи Ван Гал, врши одлична работа со тимот и дека има капацитет да го поведе Јунајтед во борба за титулата.

– Ван Гал направи многу измени во тимот и нормално е што гради нов состав според своите замисли. Треба да се има трпение, но тој има капацитет успешно да ја спроведе трансформацијата на тимот – изјави Фергусон.

Со доаѓањето на Ван Гал беше спроведена вистинска револуција на „Олд трафорд“, каде пристигнаа 14 нови фудбалери, а беше урнат и британскиот рекорд при купувањето на Анхел ди Марија, играч што во првите седум кола од англискиот шампионат остави најдобар впечаток. Манчестер јунајтед со 11 бода е на четвртата позиција со заостанување од 8 бода зад лидерот Челзи.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести