вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Ферхунде тешко болна

На познатата турска актерка пред неколку денови и’ било дијагностицирано тешко заболување на јајниците

deniz cakir

Поврзани вести

На славната туркса актерка Дениз Чакир, која македонската публика најмногу ја памети како Ферхунде од серијата „Кога лисјата паѓаат“ пред неколку денови и била дијагностицирана тешка болест.

Медиумите  во Турција, повикувајќи се на избори блиски до актерката, објавуваат дека на Чакир при рутинска контрола и е констатирана тумор на јајниците.

Поради чести болки во долниот дел од стомакот отишла на преглед каде лекарите констатирале промени на левиот јајник, при што и предложиле итна операција на актерката.

Актерката сепак не се сложила со итна операција и одлучила да побара  уште неколку мислења од истакнати турски лекари.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести