среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Фернандињо: Никој нема да го заборави овој голем срам

FERNANDINHO GOLEM SRAM

Поврзани вести

Одличниот играч за врска, Фернандињо е убеден дека ниту еден репрезентативец на Бразил, ниту еден фан на Бразил никогаш нема да го заборави срамниот пораз во полуфиналниот дуел против селекцијата на Германија.

„Мислам дека сите ја делат мојата констатација дека ова е невозможен резултат. Овој натпревар никогаш нема да биде заборавен од ниту еден репрезентативец на Бразил, од ниту еден фан на Бразил. Можам да потврдам дека атмосферата во нашата соблекувална е траорна. Ова е тежок пораз, не е добро да се загуби со толкава разлика. Тука заврши нашиот голем сон, истиот нема да го реализираме. Болна елиминација”, изјави фудбалерот на Манчестер Сити.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести