среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Фернандо е најновата милионска аквизиција на Сити

FERNANDO AKVIZICIJA SITI

Поврзани вести

Бразилскиот интернационалец од редовите на португалскиот гигант Порто, Фернандо Франциско Регес, веднаш по завршувањето на престојниот Мундијал во Бразил и официјално ќе биде претставен како најнова милионска аквизиција на новиот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити.

Англиските медиуми потврдија дека двата клуба постигнале договор околу претходно најавениот трансфер, а истиот ќе биде официјален откако интернационалната групација “Абу Даби” ќе го исплати побараното обештетување од 14.8 мил. евра.

Одличниот играч за врска треба да потпише 3-годишен договор, а истиот му гарантира неделна заработувачка од 120 илјади фунти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести