сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

„Ferragamo pour Femme“ за префинети жени со класичен стил

parfem

Последни вести

Славниот Италијанец Салваторе Ферагамо ја обожувал женската убавина. Ги креирал светско познатите чевли со префинет стил. Својата креативност подоцна ја насочува и кон правењето облека, парфеми, очила за сонце и часовници.

Брендот „Салваторе Ферагамо“ својот прв парфем за жени го издава во 1998 година. Ferragamo pour Femme е гламурозен парфем за префинети жени со класичен стил. Нежен и примамлив за секоја жена. Во 2011 година, го издава парфемот Signorina, едноставен и интересен.
Колекцијата Incanto веќе сита ја познаваат. Мирисите во колекцијата се многу различни, но слични. Секој за себе може да најде нешто во оваа разиграна, класична, цветна и овошна композиија на мирисни ноти.

par

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести