петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Фетел ја почувстува моќта на Ферарито

fetel

Поврзани вести

По официјализирањето на соработката со Ферари, Себастијан Фетел викендов за првпат го испроба нивниот болид.

Фетел со моделот Ф2012 возеше на патеката Фиорано, а извозе 90 кругови или 300 километри. На патеката се појави и Рикардо Адами од Скудерија Торо Росо, кој ќе биде новиот тркачки инжењер.

Најчитани вести