четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Фетел – Раиконен е формулата за успех на Ферари

vettel_ferrari2_blog

Поврзани вести

Она за што се говореше подолг период конечно се оствари – Себастијан Фетел и официјално е нов член на Ферари.

„Да дојдеш во Ферари, тоа е исполнување на детскиот сон. Штета што го нема Енцо Ферари. Ќе бидам дел од нешто специјално и тоа сигурно ќе ми донесе нова мотивација. Црвената Армија ми беше омилена уште како дете, а се восхитував на настапите на Михаел Шумахер во овој тим“, изјави Себастијан Фетел.

Тој ќе вози заедно со Кими Раиконен, додека Фернандо Алонсо најверојатно ќе се пресели во тимот на Мекларен.

Најчитани вести