среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Фетел: Во Австралија болидот ќе биде ист како на тестовите

fetel

Поврзани вести

Светскиот шампион во Формула 1, Себастијан Фетел (Ред Бул) ја израдува конкуренцијата, откако изјави дека неговиот болид (РБ10) не е конкурентен за освојување на нова шампионска титула. Тој истакан дека неговиот болид на првата трка за ГН на Австрлаија ќе биде исто толку добар колку и на тестовите во Бахреин

„Нашиот болид не е конкурентен за титулата , ниту пак за победа на првата трка сезонава. Ние ќе бидеме истот толку слаби во Мелбурн, колку што бевме и на тестовите во Бахреин. Напорно работевме со тимот за да го направиме возилото поконкурентно, но не успеавме. Добро ќе биде ако ја завршиме трката во Австралија”, откри Фетел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести