петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФФМ донираше опрема за сите женски лиги

Фудбалската федерација на Македонија им донираше опрема (спортска опрема и фудбалски топки од германскиот производител – ЈАКО) на екипите од Првата женска лига, а во соработка со ФИФА обезбеди донација за новоформираните младински екипи во повеќе категории во женскиот фудбал (дресови, шорцеви, чорапи, копачки, фудбалски топки – АДИДАС).

ФФМ донираше опрема за сите женски лиги

ФФМ донираше опрема за сите женски лиги

Поврзани вести

Во просториите на “Куќата на фудбалот” донација примија претставници на десет екипи во 20 категории кои започнуваат да се натпреваруваат во системот на Фудбалската федерација на Македонија.

ffm2

Ќе се обидеме и во иднина да им ја дадеме целосната поддршка и помош на клубовите кои имаат намера да придонесуваат за развој на женскиот фудбал во Македонија. Наша заложба е да ги поддржуваме тие кои придонесуваат за развојот на фудбалот од најмалите категории, се до почетокот на професионалнта кариера. За сите тимови е значајно кога има некој што може да им помогне. Голема благодарност и до ФИФА за поддршката која тие ја дадоа, истакна генаралниот секретар на ФФМ, Филип Поповски.

Најчитани вести