петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

ФФМ донираше повеќе од 4.000 топки за младинските екипи

Во просториите на „Куќата на фудбалот“ донација примија претставници на 162 екипи кои се натпреваруваат во системот на ФФМ.

133359522

Последни вести

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) донираше повеќе од четири илјади „ЈАКО“ фудбалски топки на екипите од Супер лига, Втора лига, Регионалните лиги (пионери и помлади пионери) и Регионални лиги (петлиња и помлади петлиња).

Во просториите на „Куќата на фудбалот“ донација примија претставници на 162 екипи кои се натпреваруваат во системот на ФФМ.

– Наша заложба е да ги поддржуваме тие кои придонесуваат за развојот на фудбалот од најмалите категории, се до почетокот на професионалната кариера. За сите тимови е значајно кога има некој што може да им помогне. Ќе се обидеме и во иднина да им ја дадеме целосната поддршка и помош на клубовите кои посветуваат големо внимание на фудбалската иднина, истакна генералниот секретар на ФФМ, Филип Поповски.

Најчитани вести