понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

ФФМ ќе одржи комеморативна седница

milosevski

Поврзани вести

Фудбалската Федерација на Македонија ќе одржи комеморативна седница во чест на трагично загинатиот директор на А репрезентацијата на ФФМ, Петар Милошевски. Комеморативната седница ќе биде оддржана во утре во 12 во Сити Хол.

Посмртните останки ќе бидат изложени во капелата на градските гробишта Бутел в недела од 11.30 до 12.30 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести