вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 43

ФФМ одлучи, тренинг центарот ќе се вика „Петар Милошевски“

milosevski-petar-500

Последни вести

Тренинг центарот на ФФМ кој се наоѓа во населбата Ново Лисиче ќе го носи името на поранешниот репрезентативен голман и директор на репрезентацијата Петар Милошевски.

Челните луѓе на Фудбалската федерација на Македонија одлучиле фудбалските терени кои се наоѓаат до „Куќата на фудбалот“ во иднина да се викаат „Петар Милошевски“. Како што е познато, поранешниот македонски голман загина во сообраќајна несреќа во март оваа година на автопатот Куманово-Скопје.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести