четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

ФФМ, стручниот штаб и репрезентативците со поддршка за Адеми

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ, стручниот штаб и сите македонски репрезентативци му дадоа комплетна поддршка на својот колега Аријан Адеми, фудбалерот на Динамо Загреб за да издржи во овој период и да докаже дека не е допингуван.

Стручниот штаб и репрезентативците со поддршка за Адеми

Стручниот штаб и репрезентативците со поддршка за Адеми

Последни вести

Адеми вчера замина за Загреб откако падна на допинг-тест направен по мечот на Динамо и Арсенал во Лигата на шампионите, па сега е во аут додека не бидат познати резултатите од Б-тестот.

ФФМ, стручниот штаб и целиот состав на репрезентацијата му изразува целосна поддршка на Аријан Адеми, кој ги потврди своите човечки и фудбалски вредности во минатото. Секогаш бил со репрезентацијата, се однесувал како вистински професионелец. До завршување на постапката не смее да коментираме, рекоа од ФФМ.

Ванче Шиков, репрезентативецот и стандардниот стопер на националниот тим исто така ја потврди поддршката за Адеми во име на сите репрезентативци.

Веста сите не шокираше. Дај боже овој Б-тест да биде негативен и пак да го имаме Адеми со нас, рече Шиков.

Најчитани вести