петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 34

ФИФА доделува два милиони долари помош на Балканот

Сеп Блатер, претседателот на ФИФА синоќа на отворањето на 64-от ФИФА Конгрес, изјави дека фудбалската организација ќе донира пари за земјите кои на Балканот биле погодени од поплавите.

blater-predlozhuva-ukinuvanje-na-penalite-85869

Поврзани вести

Сеп Блатер, претседателот на ФИФА синоќа на отворањето на 64-от ФИФА Конгрес, изјави дека фудбалската организација ќе донира пари за земјите кои на Балканот биле погодени од поплавите.

Финансискиот одбор одлучил, најголемата светска фудбалска куќа да донира два милиони долари за Босна и Херцеговина, Србија, Хрватска и Романија. Парите треба да бидат наменети за обновување на фудбалските инфраструктури кои се уништени во поплавите во овие земји.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести