среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 30

ФИФА го награди судијата кој не го виде гризењето на Суарез

f

Последни вести

Мексиканскиот судија, Марко Родригез Морено, ќе ја има таа чест да ја дели фудбалската правда на првиот полуфинален натпревар помеѓу репрезентациите на Бразил и Германија.

Ваквата одлука на ФИФА доби уште повеќе на занчење затоа што станува збор за истиот судија кој ја делеше правдата на дуелот помеѓу репрезентациите на Уругвај и Италија.

На тој натпревар, Морено прво неоправдано го исклучи репрезентативецот на Италија, Клаудио Маркизио, а потоа не го забележа најголемиот скандал на Мундијалот во Бразил, срамниот потег на Луис Суарез кој за жал успеа во намерата да го гризне дефанзивецот на Италија, Џорџо Киелини.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести