четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 59

ФИФА се предомисли, нема казна за Барселона

nema kazna za Brasa

Поврзани вести

Раководните лица на каталонскиот гигант Барселона се на седмо небо откако ФИФА донесе одлука со која се повлекува претходно изречената казна со која на актуелниот шампион на Шпанија му беше забрането да ангажира нови фудбалери во следните 14 месеци.

Казната беше донесена поради нерегуларностите кои биле забележани при ангажманото на неколку фудбалери кои биле под 18-години.

„Комисија за жалби при ФИФА ја прифати жалбата на Барселона, па казната што претходно беше изречена врз каталонскиот гигант моментно е суспендирана“, објави светската куќа на фудбалот.
Шпанските медиуми се убедени дека претходно изречената казна ќе биде сменета во „условна“, со јасна порака дека секој следен сличен престап ќе значи и далеку поригорозна суспензија.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести